Kaka il salveaza pe Mourinho de la UMILINTA! SUPER GOL si pasa GENIALA cu Depor! VIDEO: Deportivo 1-2 Real Madrid

Real Madrid Deportivo La Coruna Spania
Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2013, 22:46
Data actualizarii: Duminica 24 Februarie 2013, 00:35

► Red Alert in direct! Duminica la Sport.ro si Voyo.ro: 13:30 Feyenoord – PSV, 15:30 Ajax - Den Haag, 19:00 Standard – Genk

Real a tremurat rau pentru puncte pe terenul lui Deportivo! Mourinho l-a lasat rezerva pe Cristiano Ronaldo, iar Madridul a suferit teribil in prima repriza! Riki a inscris in minutul 35 la o greseala uriasa a lui Diego Lopez, dar geniul lui Kaka a intors meciul in ultimele 20 de minute! Dupa sutul superb din minutul 73, Kaka a facut faza de la golul de 2-1, marcat de Higuain in minutul 88.

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

LIVE TEXT:

min 90+1: Di Maria ia al doilea galben si este eliminat! Ambele avertismente au fost luate pentru proteste! :)

min 88: GOL Real Madrid! Kaka trimite o pasa geniala in careu pentru Ronaldo, Cristiano centreaza in fata portii, iar Higuain inscrie simplu din cativa metri!

min 73: GOL Real Madrid! Kaka trage superb de la marginea careului, Aranzubia se arunca, dar n-are NICIO sansa! 1-1!

min 57: Mourinho face toate schimbarile in acelasi minut! Cristiano, Ozil, Khedira intra la Real, ies Marcelo, Essien si Modric.

min 35: GOL Deportivo! Riki trage din careu, la coltul scurt, Diego Lopez greseste incredibil si Real e condusa! Riki a sutat din lateral, in mod normal Lopez ar fi prins mingea fara nicio proble,a!

Echipe de start:

Deportivo: Aranzubia; Silvio, Kaká, Marchena, Ayoze; Assunçao, Abel Aguilar; Bruno Gama, Valerón, Pizzi; Riki
Rezerve: Lux, Salomao, Vasquez, Bergantinos, Camunas, Dominguez, Oliveira

Real Madrid: Diego López; Arbeloa, Pepe, Carvalho, Marcelo; Essien, Modric, Callejón, Di María, Kaká, Higuaín.
Rezerve: Adán; Coentrao, Albiol, Khedira, Özil, Cristiano y Morata

Dupa un an si jumatate, Ronaldo e rezerva la Real intr-un meci de campionat. Ultima oara cand a stat pe banca in La Liga, la meciul cu Levante din septembrie 2011, Real a pierdut cu 1-0 (Kone). Titulari in atacul lui Real sunt Di Maria, Kaka si Higuain. Chiar daca Mourinho i-a transmis clar lui Kaka ce statut va avea pana la finalul sezonului, brazilianul incepe titular in fata ultimei clasate din Primera!