Real Madrid isi revine dupa esecul cu Werder, Sevilla pierde la Almeria, Barcelona egal cu Espanyol

Data publicarii: Sambata 01 Decembrie 2007, 23:26
Data actualizarii: Sambata 01 Decembrie 2007, 23:26
VEZI AICI REZULTATELE DIN PRIMERA DIVISON!

Raul a fost eroul Realului fiind autorul unei duble in meciul incheiat 3-1 cu Santander. Real Madrid si-a revenit dupa socul din Champions League cu Werder Berder si mai calmeaza  spiritele agitate de pe Bernabeu.

Real a inceput in forta meciul si in minutul 3 Raul deschide scorul. Racing Santander isi complica singura sarcina dupa autogolul lui Sergio Sanchez in urma unei faze a lui Sneijder intrat in primul 11 din cauza absentei lui Guti. In partea a doua Raul face 3-0 din lovitura libera, iar Muntis reduce din diferenta pentru santander echipa cu care s-a inteles Keseru.

Almeria a oferit  surpriza in Primera Division si a reusit sa invinga cu 1-0  pe teren propriu pe Sevilla. Dupa ce a devenit prima echipa care a batut Arsenalul in acest sezon de Champions League administrandu-i 3 goluri Sevilla nu a reusit sa inscrie in meciul cu Almeria. Meciul a fost decis in minutul 86 cand Acasiete reuseste sa marcheze unicul gol al meciului.

Barcelona a terminat la egalitate 1-1 derby-ul catalan cu Espanyol. Extraterestrii au dominat categoric meciul si puteau castiga daca ar fi putut sa fructifice toate ocaziile de gol. Inieste a marcat in minutul 5 dupa o faza marca Lionel Messi. Dupa pauza Espanyol a inceput tare si a egalat pe final prin Coro.