Real Madrid Malaga Spania
Data publicarii: Miercuri 04 Ianuarie 2012, 08:18
Data actualizarii: Miercuri 04 Ianuarie 2012, 08:19

Realul a revenit de la 0-2 cu Malaga, dupa un meci nebun pe Bernabeu! Mourinho a lasat 3 jucatori la vestiar, dupa 45 de minute! Real 3-2 Malaga

REAL: Casillas; Arbeloa, Pepe, Albiol, Marcelo; Lass, Xabi Alonso; Callejón, Kaká, Cristiano Ronaldo si Higuaín.

MALAGA: Willy Caballero; Sergio Sánchez, Demichelis, Mathijsen, Monreal; Toulalan, Apoño, Seba, Cazorla, Isco si Van Nistelrooy.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

11' Sanchez deschide scorul cu o lovitura de cap! Este primul gol pe care il inscrie echipa lui Pellegrini in fata lui Mourinho! Bilantul era de 11-0 pentru Real!

25' Demichelis face 2-0 dupa o eroare de marcaj! Mourinho e in socuri!

'45 Mourinho a facut toate trei schimbarile la pauza! Au iesit Arbeloa, Kaka si Callejon si au intrat Ozil, Khedira si Benzema!

68' si 69' Khedira si Higuain inscriu si egaleaza!

78' Benzema inscrie din careu cu un sut la coltul lung!

Real Madrid in repriza a doua: Casillas - Pepe, Albiol, Marcelo - Lass, Xabi Alonso, Khedira - Ozil - Ronaldo, Higuain, Benzema

Mourinho nu mai vrea sa rateze nimic in 2012! La Inter s-a obisnuit sa castige TOATE trofeele posibile si are de gand sa-i invete si pe madrileni cum sa stearga numele Barcelonei din trend!

Acum, Real lupta sa-si apere trofeul castigat anul trecut dupa o finala cu Barca! De la 23:00, ai LIVE TEXT Real - Malaga, turul optimilor de finala ale Cupei Regelui.

Daca Real si Barca trec de Malaga si Osasuna, ele se vor intalni de doua ori in sferturile Cupei: primul meci ar trebui sa se joace la 18 ianuarie 2012, pe Santiago Bernabeu, iar returul pe Camp Nou să aibă loc la 25 ianuarie.

In campionat, Real are 3 puncte in fata Barcelonei, dupa 16 etape disputate in Primera.