Reacția controversată a lui Gavi după înfrângerea lui Real Madrid cu Girona

Gavi fc barcelona Girona la liga Real Madrid Spania
Data publicarii: Miercuri 26 Aprilie 2023, 09:15
Data actualizarii: Miercuri 26 Aprilie 2023, 09:29

Real Madrid a suferit o înfrângere pe terenul celor de la Girona, scor 2-4, într-un meci contând pentru etapa a 31-a din La Liga.

Atacantul argentinian Valentin "Taty" Castellanos, fostul coleg al lui Alexandru Mitriţă la New York City FC, a fost eroul gazdelor, reuşind să marcheze toate cele patru goluri ale învingătorilor, în minutele 12, 24, 46 şi 62. Pentru oaspeţi au punctat Vinicius Junior (minutul 34) şi Lucas Vazquez (minutul 85).

Castellanos este primul jucător care a reuşit să marcheze de patru ori în poarta lui Real Madrid într-un meci din liga spaniolă, în ultimii 75 de ani.

În urma acestui eşec, Real Madrid, ocupanta locului secund în clasament, a rămas la 11 puncte în spatele liderului FC Barcelona, care joacă, în deplasare, cu Rayo Vallecano.

Gavi a reacționat după înfrângerea galacticilor

La scurt timp după încheierea partidei, mijlocașul catalanilor a postat o imagine pe contul de Instagram, cu două emoticoane vesele, care s-a viralizat imediat.

Mesajul său a fost interpretat imediat de fani ca o trimitere către înfrângerea galactcilor, chiar dacă fotbalistul nu a făcut referire la subiect.