O nebunie! Pasa lui Messi la primul gol din finala Cupei Spaniei e dementiala: 40 de metri, peste toata apararea, fix pe latul lui Jordi Alba VIDEO

Leo Messi Barcelona jordi alba Spania
Data publicarii: Luni 23 Mai 2016, 10:06
Data actualizarii: Luni 23 Mai 2016, 10:16

Barcelona a reusit eventul in Spania. Catalanii au cucerit aseara trofeul Cupei Regelui

Jordi Alba si Neymar au marcat golurile victoriei, intr-un final de meci extrem de tensionat.

A fost 0-0 dupa 90 de minute, iar finala s-a decis in prelungiri. Primul gol a venit in minutul 97, dupa o pasa geniala a lui Leo Messi, peste toata apararea, care l-a lasat pe Jordi Alba singur in fata portarului.

Neymar a inchis tabela in minutul 120, tot dupa o pasa a lui Messi, si astfel trofeul Cupei Regelui a ajuns pe Camp Nou.

Dupa experienta dezamagitoare din Champions League, traita in sferturi in fata lui Atletico Madrid, Barcelona a avut parte de un final de sezon fericit, cu doua trofee, titlul in La Liga si Cupa Spaniei.