NEBUNIE in Spania! "Am primit 120 de mentionari de furt in ultimele 10 minute!" Cum a reactionat politia spaniola in urma asaltului:

Vineri 27 Septembrie 2013, 14:15

►Sport.ro prezinta: NOAPTEA CEA MAI LUNGA! Sambata spre duminica: 14 ORE IN DIRECT! Vezi AICI programul!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Penalty-ul controversat primit de Real Madrid in prelungirile partidei cu ultima clasata Elche, prin care madrilenii au castigat cu 2-1 a starnit un scandal urias in Spania. Dupa ce mai multi jucatori au contestat decizia arbitrului a venit si randul fanilor sa atace. Politia spaniola a primit 120 de mentionari de furt de la fanii lui Elche. Desigur s-a facut referire la decizia arbitrului din minutul 96.

Suparati de nedreptate, mai ales ca totul s-a petrecut sub ochii lor, fanii lu Elche au trimis atat de multe notificari politiei spaniole incat acestia au considerat ca e nevoie de un raspuns pe contul de Twitter:

"Am primit 120 de mentionari de furt in legatura cu fotbalul in ultimele 10 minute. Nu uitati ca incercam sa va ajutam in privinta securitatii. :)"