MOMENT ISTORIC! El e primul portar din istoria Spaniei care a marcat in Primera! VEZI ce faza a reusit Aranzubia!

Aranzubia Deportivo La Coruna Spania
Data publicarii: Luni 21 Februarie 2011, 10:01
Data actualizarii: Luni 21 Februarie 2011, 10:01

Aranzubia este omul momentului in Spania

Portarul lui Deportivo la Coruna a intrat in istoria Spaniei ca fiind primul goalkeeper care a marcat intr-un meci de Primera.

La 1-0 pentru Almeria, in minutul 90 al meciului, Aranzubia a urcat in careul advers la ultima faza a meciului si a reusit sa marcheze un gol istoric cu capul.

Tot un portar al lui Deportivo a reusit sa mai marcheze in urma cu 11 ani in Spania, insa golul nu a fost validat pe motiv de fault in atac. Aranzubia a devenit astfel primul portar din istoria Spaniei care marcheaza in campionat.

LUCESCU ARE COSMARURI CU PORTARII SPANIOLI! Si Mircea Lucescu a fost "lovit" de un portar marcator! Palop de la Sevilla, acum la 35 de ani, a reusit sa marcheze un gol istoric in Cupa UEFA in fata lui Sahtior in chiar ultimul minut de joc.

Sursa FOTO: Marca.com