Messi l-a surclasat pe Ronaldo la El Clasico! IDOLII unei generatii au dat marele razboi pe net! Cum a castigat jucatorul Barcei:

Lionel Messi Cristiano Ronaldo Spania
Data publicarii: Vineri 24 August 2012, 19:50
Data actualizarii: Vineri 24 August 2012, 19:47

Barcelona a castigat prima mansa a Supercupei Spaniei. Messi si Ronaldo au inscris cate un gol, primul a castigat insa detasat duelul pe Twitter!

Duelul la El Clasico nu a avut loc numai pe teren. Pe reteaua de socializare Twitter au exista sute de mii de referinte la meciul Barca - Real, castigat cu 3-2 de catalani. Iar cele doua staruri au fost si ele in duel direct!

Conform unui studiu facut de Sentisis, starul argentinian al Barcei a fost mentionat in numai putin de 267.000 de posturi de la ora 19.00 pana la ora 3 dimineata(ora Romaniei)! Ronaldo a avut "doar" 164.000 de mentionari. Mai mult, minutul de aur pentru Messi a fost la ora 00.59, la 4 minute dupa ce a marcat din penalty - 2965 de tweeturi l-au mentionat pe Messi. Ronaldo a avut minutul lui de aur la 00.45 - 2914 mentionari.

Diferenta este si mai mare in ceea ce priveste mesajele cu caracter pozitiv - Messi a avut un coeficient de 2.78, spre deosebire de Ronaldo care a avut un coeficient de 2.34.