Mega scandal la Real Madrid: Barca acuza hent scandalos la golul lui Van der Vaart!

Data publicarii: Duminica 21 Martie 2010, 07:36
Data actualizarii: Duminica 21 Martie 2010, 07:54

Reactii din presa:
AS: "E haos si lipsa de control la Real Madrid!"
Marca: "Mana de sfant! Van der Vaart conduce inca o data revenirea Realului!"
El Mundo Deportivo: "A fura se scrie cu M de la Madrid!"

Real Madrid a castigat pe Santiago Bernabeu cu hent vizibil si de pe luna la golul lui Van der Vaart, scrie presa catalana dupa victoria chinuita de acasa a galacticilor, scor 3-1 cu Sporting Gijon.

Arbitrul Paradas Romero si Van der Vaart au furat-o pe Sporting tipa si Barcelona dupa ce echipa lui Pellegrini a evitat la limita inca un KO pe Bernabeu.

Dupa o prima repriza lamentabila, Real s-a vazut condusa in minutul 53 printr-un golazo al lui Barral, la care Realul a reclamat offside.

"A fost aroganta care a trezit bestia" spun catalanii! Dupa doar un minut Van der Vaart egaleaza dupa ce controleaza mingea cu mana. In 12 minute Xabi Alonso si Higuain decid meciul! La 2-1 pentru Real, in minutul 67, Arbeloa il trage in careu de tricou pe Castra, insa acelasi Paradas Romero nu dicteaza nimic.

"A fura se scrie cu M de la Madrid! Realul si arbitrul i-au furat victoria lui Sporting", noteaza El Mundo Deportivo.

"A fost un pic de hent, dar nu conteaza pentru ca golul a fost validat! A fost greu pentru arbitru sa vada!" a admis  Van der Vaart dupa meci.

Echipele de start:

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Garay, Sergio Ramos, Marcelo; Lass (Guti, m.46), Xabi Alonso, Granero (Gago, m.69); Van der Vaart (Raul, m.73); Cristiano Ronaldo, Higuain.

Sporting Gijon: Juan Pablo; Lora, Botia, Gregory, Canella; Diego Camacho, Rivera; Luis Moron (Carmelo, m.70), De las Cuevas (Kike Mateo, 70), Diego Castro; Barral (Bilic, m.73).

Marcatori: 0-1, m.53: Barral. 1-1, m.54: Van der Vaart. 2-1, 56: Xabi Alonso. 3-1, m.68: Higuaín.