Mallorca da lovitura de gratie unui Real Madrid letargic! Vezi aici super golul lui Higuain!

Data publicarii: Vineri 11 Ianuarie 2008, 09:01
Data actualizarii: Vineri 11 Ianuarie 2008, 09:01
MALLORCA 2-1 REAL MADRID/ VEZI TOATE REZULTATELE DIN CUPA SPANIEI!

Galactici plouati! Real Madrid a cazut ieri in fata Mallorcai in optimile Cupei Regelui cedand cu 2-1 si si-a compromis sansele de calificare in sferturi.

Real Madrid a inceput cu Dudek in poarta si cu Raul, Robinho si Sneijder in primul 11 insa in minutul 23 "galacticii" s-au vazut condusi dupa o lovitura de colt in urma careia a marcat Trejo. Un minut mai tarziu Realul s-a trezit prin Higuain care a marcat o bijuterie de gol. Reusita sa insa nu a fost suficienta. In debutul reprizei secunde Arango ingenuncheza Madridul si arunca batalia finala pe Santiago Bernabeu. Presedintele Mallorcai glumea spunand ca atunci cand ploua la Palma de Mallorca, Madridul pierde. Ieri a plouat la Palma iar Madridul are de luptat: ca si pentru Barcelona, calificarea in sferturi pentru Real Madrid urmeaza sa se decida acasa pe Santiago Bernabeu.