DEZASTRU la Real! A fost egalata in ultimele minute! Scenariul care ii face campioni pe galactici! Valladolid 1-1 Real Madrid!

Real Madrid Primera Division Valladolid Spania
Data publicarii: Miercuri 07 Mai 2014, 21:59
Data actualizarii: Joi 08 Mai 2014, 00:09

Italianul poate castiga toate trofeele puse in joc in acest sezon.

Real Madrid a fost egalata in ultimele minute in meciul cu Valladolid si are sanse foarte mici sa mai castige titlul.

In acest moment, Atletico este pe primul loc, la 3 puncte de Barcelona si la 4 de Real, iar in ultima etapa, Simeone si Tata Martino se vor intalni pe stadionul din Barcelona. Daca in urmatoarea etapa, toate cele trei echipa vor castiga, atunci sigura sansa ca Atletico sa pierda titlul este sa fie invinsa in meciul cu Barca. Primul criteriu de departajare in Primera este meciul direct. In tur. s-a terminat 0-0.

Daca Barca nu invinge cu Atletico, echipa lui Simeone e campioana. Real mai are doar sanse teoretice la titlu. Pentru ca echipa lui Ancelotti sa fie din nou campioana, Barcelona si Atletico trebuie sa faca egal, iar Atletico sa piarda si meciul cu Malaga.

►Goool Valladoid! Osorio a egalat dupa un corner, in minutul 87!

►Record incredibil pentru Ramos. Este al treilea fundas din istorie care reuseste sa marcheze in trei meciuri consecutive de Primera dupa Jose Luis (1968) si Hierro (1991-1994-1998)

►Sergio Ramos este cel mai bun marcator dintre fundasii in activitate din Primera.

Sergio Ramos - 38 de goluri
Capdevila - 36
Iraola -31
Dani Alves - 24
Adriano -19
San Jose Marcelo -15

►Gooool Real! Sergio Ramos deschide scorul din lovitura libera cu o executie perfecta din lovitura libera! Este al patrulea meci consecutiv in care fundasul marcheaza, la meciul 400 pentru Real.

►Cristiano Ronaldo s-a accidentat si a iesit de pe teren in minutul 9. Este prima data cand portugezul este inlocuit in timpul primei reprize, de cand joaca la Madrid. Totodata, este cea mai scurta perioada petrecuta de Balonul de Aur intr-un meci. Tot 9 minute a jucat si in partida dintre Porto Si United. Ronaldo a fost inlocuit cu Alvaro Morata.

►Real Madrid este obligata sa castige in aceasta seara meciul cu Valladolid. Echipa lui Ancelotti are un meci mai putin decat Atletico si este la 5 puncte de lider.

Echipele de start:

Valladolid: Jaime, Rukavina, Valiente, Mitrovic, Peña, Álvaro Rubio, VPérez, Jeffen, Óscar, Bergdich y Guerra

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Coentrao, Ronaldo, Benzema, Alonso, Nacho, Modric, Di María, Isco