VIDEO ”Inexplicabil, cel mai mare jaf din istoria fotbalului”! Real Valladolid a pățit-o cu Sevilla ca Dinamo cu Olympique Marseille

Real Valladolid Dinamo gol anulat Olympique Marseille Sevilla Spania
Data publicarii: Luni 15 Mai 2023, 10:51
Data actualizarii: Luni 15 Mai 2023, 10:54

Real Valladolid - Sevilla din La Liga s-a terminat 0-3, dar meciul a avut o fază halucinantă la finalul primei reprize.

Meciul Real Valladolid - Sevilla, din etapa a 34-a a campionatului Spaniei, s-a încheiat cu 3-0 în favoarea oaspeților, goluri marcate după pauză de Rafa Mir (50), Alejandro Gomez (78) și Jesus Corona (90+3).

Gazdele, care luptă pentru evitarea retrogradării (acum se află pe poziția 17 și au un punct peste primul loc care duce în Segunda Division), au marcat în prelungirile primei părți, dar golul nu a fost validat de arbitru.

Centralul fluierase finalul reprizei chiar când mingea ajungea în poartă!

Faza uluitoare aduce aminte de celebrul ”jaf” suferit de Dinamo în meciul decisiv din Europa cu Olympique Marseille.

Atunci, golul senzațional al lui Octavian Chihaia din prelungirile meciului de pe ”Stade Velodrome” nu a fost validat de arbitru din același motiv: centralul fluierase finalul chiar când mingea ajungea în poartă!