In Romania s-a dat 3-0 la masa verde, iar centralul Deaconu a fost felicitat de presedinte ca a oprit meciul! Ce pateste Atletico Madrid dupa "bricheta spaniola":

Real Madrid Cristiano Ronaldo Spania
Data publicarii: Miercuri 12 Februarie 2014, 10:49
Data actualizarii: Miercuri 12 Februarie 2014, 10:58

Rapid a pierdut la masa verde derby-ul cu Steaua, dupa celebrul caz 'Bricheta' din 2008

Atletico Madrid risca sa joace urmatoarele trei meciuri de pe teren propriu fara suporteri si sa primeasca o amenda de 3000 de euro, dupa ce Cristiano Ronaldo a fost lovit in cap cu o bricheta aruncata din tribune la meciul de aseara.

Starul Realului a fost lovit de o bricheta galbena in momentul in care se indrepta spre vestiare, la pauza meciului.

Desi initial responsabilii arenei au anuntat ca agresorul a fost retinut, ulterior s-a aflat ca autorul nu a fost identificat, el reusind sa fuga.

Cristiano Ronaldo a fost inlocuit in minutul 75 de Jese, insa antrenorul Carlo Ancelotti a afirmat ca acesta se simte bine si nu are niciun fel de probleme.

Potrivit regulamentului federatiei spaniole, Atletico Madrid risca o amenda de 3000 de euro si inchiderea arenei Vicente Calderon pentru pana la trei meciuri.

Real Madrid s-a calificat in finala Cupei Spaniei, dupa ce a invins, cu scorul general de 5-0, formatia Atletico Madrid, in semifinalele competitiei.

Aseara, Real s-a impus in deplasare, scor 2-0, prin reusitele lui Cristiano Ronaldo din minutele 6 si 14, ambele din penalti. In tur, Real Madrid a castigat, cu scorul de 3-0.

Sursa: MEDIAFAX