VIDEO Imaginile care îi vor bucura pe fanii Barcelonei! Ansu Fati, primit în aplauze la antrenamente, după două luni de pauză

fc barcelona Ansu Fati Spania
Data publicarii: Luni 28 Martie 2022, 20:49
Data actualizarii: Luni 28 Martie 2022, 20:54

Ansu Fati a trecut printr-o perioadă dificilă în ultimele luni, fiind indisponibil din cauza unor accidentări repetate.

Tânărul atacant a jucat ultimul meci la jumătatea lunii ianuarie, cu Athletic Bilbao, în Cupa Regelui. Jucătorul a ales să nu se opereze, ci să urmeze un tratament medical care nu presupune intervenţie chirurgicală.

La două luni după această problemă, Ansu Fati a revenit la antrenamente și va urma un program de recuperare treptat, pentru a nu forța din nou apariția vreunei probleme medicale.

Internaţionalul spaniol de 19 ani a suferit o accidentare gravă la genunchiul drept în noiembrie 2020, care l-a scos de pe teren circa un an, iar în noiembrie 2021 a suferit o leziune la coapsă, într-un meci cu Celta Vigo, înainte de a contracta Covid 19 la începutul lunii ianuarie.

El a revenit pe 12 ianuarie la semifinala cu Real Madrid (2-3) din Supercupa Spaniei, în care a jucat 55 minute şi a marcat un gol, apoi s-a accidentat din nou două săptămâni mai târziu.