GOOOOL MESSI! Faza SUPERBA a Barcelonei! Barca a fost DISTRUGATOARE cu Alaves: 5-0! Messi, primul din ISTORIA fotbalului care contribuie la 1000 de goluri in cariera

Leo Messi Barcelona Spania GOOOOL MESSI! Faza SUPERBA a Barcelonei! Repriza DISTRUGATOARE cu Alaves: 3-0 dupa 45 de minute! Messi a batut un record istoric
Data publicarii: Duminica 19 Iulie 2020, 18:56
Data actualizarii: Duminica 19 Iulie 2020, 21:16

Barcelona a pierdut titlul, dar nu si-a pierdut pofta de show!

La Alaves, Barca a avut 3-0 la pauza! Ansu Fati a marcat primul, in minutul 24, din pasa lui Messi. Cu acest assist, Leo a batut recordul de pase decisive intr-un sezon, detinut de Xavi. Pasa pentru Fati a fost a 21-a care a dus la gol pentru Messi in acest sezon!

In minutul 34, Messi a aparut si el pe lista marcatorilor, dupa o pasa fantastica a lui Puig.

Cel mai spectaculos gol al reprizei a venit cu un minut inainte de pauza. A marcat Suarez, dupa o actiune creata de de Messi si Jordi Alba!

In partea a doua, Barca a mai inscris de doua ori. Semedo a facut 4-0 in minutul 57, iar Messi a marcat golul 30 pentru el in acest sezon, din pasa lui Jordi Alba, in minutul 75.

Dupa reusitele de la Vitoria, Messi a devenit primul jucator din istoria fotbalului care a contribuit la 1000 de goluri in cariera! Messi a marcat 703 goluri si a dat pase decisive pentru alte 293!