Liverpool - Chelsea, LIVE TEXT, de la 22:15 | Londonezii lupta pentru un loc de Champions League! Toti ochii pe Puscas, in Reading - Swansea, de la 21:30

AC Milan clasament la liga Premier League Serie A Campionate externe
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Marti 21 Iulie 2020, 16:28
Data actualizarii: Miercuri 22 Iulie 2020, 12:57
Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

00:41 21 Jul

Final de meci pe Allianz Stadium. Juventus castiga cu 2-1 derby-ul cu Lazio si se distanteaza la 8 puncte de Inter, care este pe locul 2.

00:30 21 Jul
GOOOL Lazio! Immobile inscrie dintr-o lovitura de la 11 metri si il egaleaza pe Ronaldo in topul golgeterilor din Serie A, ambii jucatori avand cate 30 de goluri marcate in acest sezon.

00:00 21 Jul

GOOOL Juventus! Ronaldo reuseste dubla in doar 3 minute, primind o pasa decisiva in fata portii de la Dybala.

23:58 20 Jul
GOOOL Juventus! Ronaldo a deschis scorul in derby-ul etapei din Serie A, marcand dintr-un penalty in minutul 51. Lovitura de la 11 metri a fost acordata dupa consultarea VAR.

23:40 20 Jul
La pauza derby-ului din Serie A, scorul este 0-0, cea mai mare ocazie fiind ratata in minutul 43 de oaspeti.

00:09 20 Jul

Deja campioana in La Liga, Real Madrid nu s-a mai chinuit sa castige in ultimul meci al sezonului. Echipa lui Zinedine Zidane a remizat, scor 2-2, cu Leganes, gratie unor goluri marcate de Ramos si Asensio.

Din pacate pentru Leganes, scorul acesta nu a fost suficient pentru a se salva de la retrogradare.

23:03 19 Jul
Chelsea a obtinut calificarea in finala Cupei Angliei, dupa ce a invins-o cu 3-1 pe Manchester United in a doua semifinala.

Echipa pregatita de Frank Lampard o va intalni in ultimul act al competitiei pe Arsenal, care s-a calificat sambata seara dupa ce a trecut cu 2-0 de Manchester City.
Meciul din finala Cupei Angliei este programat pe 1 august.
22:59 19 Jul
Cele mai multe meciuri din ultima etapa din La Liga se joaca acum. Iata care sunt scorurile la pauza:

20:01 19 Jul
S-a terminat si meciul din Tottenham si Leicester, baietii lui Mourinho impunandu-se cu scorul de 3-0. Acest rezultat ii ajuta in lupta pentru un loc in cupele europene.

19:59 19 Jul
Fluier final in primul meci din La Liga. Barcelona s-a impus cu 5-0 dupa goluri reusite de Ansu Fati, Suarez, Semedo si Messi, care a inscris o dubla.

19:35 19 Jul
GOOOL Barcelona! Messi inscrie din nou, dintr-un assist al lui Jordi Alba. Catalanii conduc cu 5-0 in ultimul meci al sezonului.

19:18 19 Jul
GOOOL Barcelona! Puig reuseste al doilea assist din aceasta partida si ii trimite decisiv mingea lui Semedo, care inscrie al 4-lea gol al catalanilor.

GOAL BARÇA! @_nelsonsemedo_ adds another one! Assisted by @RiquiPuig! 4-0! pic.twitter.com/ggBpcmOl6r
18:46 19 Jul
GOOOL Barcelona! Suarez trimite mingea intre buturi dupa o pasa perfecta de gol a lui Jordi Alba.

18:43 19 Jul
GOOOL Tottenham! Kane reuseste dubla in 3 minute, fiind asistat in ambele reusite de Lucas. Oaspetii conduc cu 3-0 din minutul 40.

18:39 19 Jul
GOOOL Tottenham! Kane mareste avantajul oaspetilor, sutand balonul in fundul plasei.

18:36 19 Jul
GOOOL Barcelona! Dupa assist-ul de mai devreme, Lionel Messi isi trece si el numele pe tabela, reusind un gol superb datorita caruia catalanii conduc acum cu 2-0.

18:26 19 Jul
GOOOL Barcelona! Ansu Fati isi duce echipa in avantaj dupa o pasa de la Messi.

18:06 19 Jul

UPDATE: Golul i-a fost ulterior atribuit lui Justin, fiind considerat autogol.

GOOOL Tottenham! Son deschide scorul dupa un assist al lui Kane, trimitand balonul pe langa portar.

00:41 19 Jul

AC Milan a reusit scorul zilei in Serie A, impunandu-se cu 5-1 in fata celor de la Bologna. In urma acestui rezultat, milanezii pot spera la o prezenta in cupele europene, ei ajungand pe locul 6 al clasamentului.

00:23 19 Jul

Rezultatul zilei de sambata din Anglia

00:06 19 Jul
Arsenal a obtinut calificarea in finala Cupei Angliei dupa ce a trecut cu 2-0 de Manchester City, gratie dublei reusite de Aubameyang.

"Tunarii" isi vor afla adversarii maine seara, cand in cealalta semifinala se infrunta Manchester United si Chelsea.

11:03 18 Jul
Astazi incep noi etape in cele mai tari campionate din Europa.

In Premier League incepe penultima runda a acestui sezon, etapa in care Liverpool joaca ultimul meci acasa, derby-ul cu Chelsea, la finalul caruia jucatorii lui Jurgen Klopp vor primi trofeul.

In Serie A, cu 5 etape inainte de finalul competitiei, Juventus are un avans de doar 6 puncte fata de Inter, 7 puncte fata de Atalanta si 8 puncte fata de Lazio, echipa pe care o vor infrunta in derby-ul rundei cu numarul 34.

In La Liga ultima etapa se desfasoara duminica. Desi titlul a fost deja adjudecat de Real Madrid, ultimele partide pot schimba echipele care se califica in Europa, astfel ca duelurile vor fi destul de interesante.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »