"308, 309"! Raul, cel mai bun marcator din istoria lui Real! Gijon 0-4 Real

Data publicarii: Duminica 15 Februarie 2009, 23:01
Data actualizarii: Duminica 15 Februarie 2009, 23:05
Realul reduce din diferenta fata de dusmanii de moarte de la Barca! Dubla lui Raul si golul lui Huntellar au adus victoria la scor a Realului la Gijon!

Raul a deschis scorul in minutul 15, iar olandezul Huntellar la majorat in minutul 37. Marcelo s-a interpus pe lista marcatorilor.

Tot magicul Raul a dat lovitura finala, in minutul 76.

Raul a devenit cel mai bun marcatori din istoria lui Real Madrid. Golurile cu Gijon au numarul 308 si 309 in cartea de vizita a lui Raul!

Raul Gonzalez Blanco, care a debutat la prima echipa a Realului in 1994, la 17 ani.

La 31 de ani, el l-a depasit pe Alfredo Di Stefano, legenda Realului, azi in varsta de 82 de ani (307 goluri pentru madrileni).

Real castiga cu 4-0 la Sporting Gijon si strange 50 de puncte, cu 10 mai putin decat Barcelona, dupa 23 de etape!