Debut HALUCINANT pentru Diego Costa pe noul stadion al lui Atletico! A marcat al 2-lea gol de la revenire si a primit imediat ROSU! Ce s-a intamplat

Diego Costa Spania
Data publicarii: Sambata 06 Ianuarie 2018, 15:35
Data actualizarii: Sambata 06 Ianuarie 2018, 15:51

Diego Costa a primit 2 cartonase galbene in doar 6 minute!

Atletico 2-0 Getafe / Diego Costa s-a intors! Revenirea la Atletico Madrid nu a insemnat insa ca atacantul de 29 de ani s-a cumintit! Dupa ce a inscris in primul sau meci de Cupa, Diego Costa a marcat si in partida cu Getafe din campionat.

Costa a inscris cu un sut din prima dupa centrarea pe jos a lui Vrsaljko. Diego Costa s-a dus dupa gol la suporteri pentru a sarbatori primul sau gol pe Wanda Metropolitano. Arbitrul a considerat insa ca bucuria sa excesiva trebuie sanctionata cu cartonas galben. Era al 2-lea dupa ce fusese avertizat cu 6 minute mai devreme pentru o lovitura cu cotul!

Nu a fost singurul incident in care a fost implicat Diego Costa cu Getafe - chiar inainte de pauza a avut un conflict cu fundasul Cala de la Getafe si a fost necesara interventia lui Oblak pentru a-l calma pe Diego Costa.