Cum arata piciorul lui Filipe Luis dupa duelul cu Suarez de pe Camp Nou. Uruguayanul, dupa meci: "Ori suntem barbati, ori nu mai suntem..." :) FOTO

Luis Suarez Atletico Madrid Barcelona Filipe Luis Spania
Data publicarii: Joi 22 Septembrie 2016, 12:45
Data actualizarii: Joi 22 Septembrie 2016, 12:56

Barcelona si Atletico Madrid au remizat, in etapa intermediara din La Liga, pe Camp Nou, scor 1-1. Ca toate duelurile ultimilor ani dintre cele doua rivale, meciul de aseara a fost unul incins, care s-a lasat si cu urme destul de serioase.

Leo Messi a iesit accidentat in minutul 59, medicii dandu-i o veste proasta: va absenta 3 saptamani din cauza unei accidentari la inghinali.

Un alt fotbalist "sifonat" a fost Filipe Luis, fundasul stanga al lui Atletico.

Brazilianul s-a ales cu o gaura in picior dupa o intrare dura a lui Suarez in minutul 84.

"Norocul meu ca nu m-a atins", a scris, ironic, Filipe Luis pe Instagram.

"Fotbalul e un joc de barbati. Ce se intampla pe teren, ramane acolo. Asta e fotbalul", a spus si Luis Suarez dupa meci.