Cea mai proasta veste pentru 'Tata' Martino dupa victoria obtinuta de Barca in min 93! Un jucator s-a accidentat si rateaza primele doua meciuri din Liga:

Barcelona jordi alba Spania
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 14:29
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 14:36

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Jordi Alba s-a accidentat aseara la meciul cu Sevilla si va fi indisponibil pentru urmatoarele trei saptamani, anunta cotidianul Sport Catalunya.

Din cauza problemelor la bicepsul femural, Jordi Alba a fost inlocuit de Adriano, in minutul 15, cel care a dat pasa decisiva la golul inscris de Dani Alves 20 de minute mai tarziu.

"Investigatiile facute in aceasta dimineata confirma diagnosticul de ieri. Jucatorul a suferit o ruptura la bicepsul femural al piciorului drept. Durata de indisponibilitate va fi de aproximativ trei saptamani", au precizat medicii Barcelonei.

Jordi Alba va rata astfel primele doua meciuri din grupele Ligii, cu Ajax si Celtic, dar si urmatoarele partide de campionat, cu Rayo Vallecano, Real Sociedad si Almeria.

Barcelona a castigat cu mari emotii meciul de pe teren propriu cu Sevilla, scor 3-2. Golurile au fost marcate de Dani Alves '36, Leo Messi '75 si Alexis Sanchez '90+3, pentru catalani, respectiv Ivan Rakitic ;80 si Coke '90, pentru oaspeti.