VIDEO Cât noroc pentru Diego Simeone! Gol acordat de VAR în minutul 90+4 și Atletico este pe urmele rivalei Real Madrid

Diego Simeone Alvaro Morata Atletico Madrid Girona Real Madrid Spania
Data publicarii: Marti 14 Martie 2023, 10:34
Data actualizarii: Marti 14 Martie 2023, 10:42

Alvaro Morata a fost eroul întâlnirii din deplasare cu Girona, scor 1-0 pentru Atletico Madrid.

Echipa Atletico Madrid a învins la limită în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Girona, luni seară, în ultimul meci al etapei a 25-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Madrilenii au înscris unicul gol al întâlnirii în prelungirile întâlnirii, prin atacantul Alvaro Morata, în urma unui corner, gol acordat după consultarea VAR în minutul 90+4 (VIDEO AICI).

6 victorii în ultimele 8 meciuri din La Liga pentru Diego Simeone

Atletico a obţinut cu această ocazie a şasea victorie în ultimele sale opt partide din Primera Division, graţie căreia şi-a consolidat poziţia a treia în clasament, revenind la opt lungimi de rivala Real Madrid, ocupanta locului secund.

Girona ocupă poziţia a 12-a, la patru puncte distanţă de zona retrogradării.

Rezultatele și marcatorii etapei 25 din La Liga

Vineri

Cadiz - Getafe 2-2

Au marcat: Sobrino (39), Alcaraz (82 - penalty), respectiv Enes Unal (61 - penalty, 90+16 - penalty).

Sâmbătă

Real Madrid - Espanyol Barcelona 3-1

Au marcat: Vinicius Junior (22), Militao (39), Marco Asensio (90+3), respectiv Joselu (8).

Elche - Valladolid 1-1

Au marcat: Morente (90+6), respectiv Larin (4).

Celta Vigo - Rayo Vallecano 3-0

Au marcat: Aspas (51, 85), Pathe Ciss (53 - autogol).

Valencia CF - Osasuna Pamplona 1-0

A marcat: Justin Kluivert (74).