FOTO Diego Simeone a explicat motivul pentru care l-a sărutat pe Griezmann după victoria lui Atletico Madrid

Atletico Madrid Antoine Griezmann Diego Simeone la liga Spania
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2023, 16:52
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2023, 16:51

Echipa de pe Metropolitano s-a impus cu 6-1 în fața celor de la Sevilla în etapa cu numărul 24 din La Liga.

Atletico Madrid a obținut trei puncte importante în lupta pentru TOP4 din primul eșalon al Spaniei. Formația dirijată de Diego Simeone (Locul 3, 45p) a devansat-o pe Real Sociedad (Locul 4, 44p) și se află la cinci puncte de ocupanta poziției a cincea, Betis (40p).

La flash-interviu, Diego Simeone l-a sărutat pe obraz pe Antoine Griezmann, fotbalistul care a oferit o pasă decisivă în măcelul cu Sevilla și, totodată, cel care a reușit să își treacă în cont și un gol.

„Iubesc ce fel de persoană e Griezmann, dar valorific fotbalistul. Așa că sărutul a fost pentru fotbalistul Greizmann. A avut câțiva ani frumoși, a ales să plece, am înțeles că a trebui să se întoarcă, a fost dificil. Dar, uite că este aici”, a spus „Cholo” Simeone, citat de jurnalistul sportiv, Fabrizio Romano, pe rețelele social media.

Atletico Madrid - Sevilla 6-1

Memphis Depay a deschis scorul în minutul 23 și a dus scorul la 2-0 în minutul 26. En Nesyri a redus diferența în minutul 39, dar a fost singurul gol pe care Sevilla l-a mai marcat.

Recitalul a pornit cu adevărat în minutul 53. Mai întâi, Griezmann a marcat golul trei pentru Atletico în minutul 53, apoi Carrasco a dus scorul la 4-1 în minutul 69, ca Alvaro Morata să lovească de două ori (76', 90+2') și să închidă meciul la 6-1.