Carlo Ancelotti a tras o concluzie după Bayern - Real Madrid 2-2: ”Asta a fost senzația”

Carlo Ancelotti Bayern - Real Madrid Real Madrid Spania
Data publicarii: Miercuri 01 Mai 2024, 08:43
Data actualizarii: Miercuri 01 Mai 2024, 08:43

Meciul dintre Bayern Munchen și Real Madrid s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în turul semifinalelor din UEFA Champions League.

Meciul de pe Allianz Arena din Munchen a fost cu adevărat spectaculos. Real Madrid a intrat cu avantaj la pauză după golul marcat de Vinicius Junior în minutul 24, dar Bayern a reușit să revină în partea secundă, cu golurile marcate de Leroy Sane și Harry Kane.

Bavarezii au fost aproape de a câștiga meciul, dar același Vinicius a reușit ”dubla” din penalty în minutul 83 și a stabilit scorul final, 2-2.

Carlo Ancelotti, antrenorul lui Real Madrid, a tras primele concluzii și s-a arătat mulțumit de rezultatul ”smuls” de echipa sa la Munchen. Astfel, spaniolii au prima șansă pentru calificarea în marea finală de pe Wembley.

Carlo Ancelotti: ”Asta a fost senzația”

„Momentul nostru a fost la începutul reprizei secunde și atunci ei au marcat de două ori. Cred că e un rezultat bun, egalul e deschis. Bayern are multă calitate.

În prima repriză ne-am apărat, dar nu cu așa de multă intensitatea, în repriza a doua, când ei au fost în avantaj, am fost nevoiți să presăm un pic mai mult, senzație e că ne simțeam confortabil, dar a lipsit intensitatea. Am terminat meciul bine, destul de bine, a trebuit să suferim 90 de minute”, a spus Carlo Ancelotti, potrivit Marca.

Harry Kane și-a decis viitorul după un sezon petrecut la Bayern

Harry Kane a vorbit despre viitorul său și a menționat că are un contract până în iunie 2027 și că nu se gândește să plece de la echipa de pe ”Allianz Arena”.

”Viitorul meu este la Bayern Munchen. Am un contract valabil pentru patru ani. Îmi place aici. Sper să facem ceva special până la finalul sezonului. Dacă nu, sunt pregătit să revenim din vară”, a spus Harry Kane, citat de jurnalistul sportiv Fabrizio Romano pe rețelele sociale.