C. Ronaldo: "Marchez cu Barca!" Vezi cum vor sa-l enerveze ultrasii Barcelonei!

Joi 26 Noiembrie 2009, 11:34

Cristiano Ronaldo a primit deja amenintari de la ultrasii Barcelonei!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Starul portughez le-a promis fanilor madrileni dupa meciul de aseara ca va marca in urmatoarea partida - cea de pe Nou Camp, cu Barcelona! Lupta deja a inceput!

Ultrasii Barcelonei, cei din celebrul grup numit Boixos Nois, au anuntat ca  vor sa-l provoace si sa-l supere pe jucatorul de la Real in derby-ul de duminica pentru a-i strica concentrarea!  "Exista un singur Ronaldo si nu e portughez" este refrenul cu care fanii catalani vor sa-l scoata din sarite pe jucator, anunta grupul pe internet.

Cristiano Ronaldo, accidentat la glezna dreapta la finalul lunii septembrie, a rejucat circa 20 de minute in meciul castigat de Real Madrid, scor, 1-0, cu FC Zurich, in Liga Campionilor, informeaza AFP.

Ronaldo, cel mai bun marcator al Realului in Liga Campionilor (4 goluri), a intrat in joc in locul capitanului Raul, in minutul 70, primind ovatii din partea publicului de pe stadionul Santiago Bernabeu.

Numele sau a fost de departe cel mai aclamat de public la prezentarea jucatorilor si alte aplauze a primit si la iesirea la incalzire, in minutul 51.

Cristiano Ronaldo, cel mai scump transfer din istoria fotbalului (94 de milioane de euro), s-a accidentat la meciul cu Olympique Marseille, din 30 septembrie. El a mai jucat cateva minute pentru nationala Portugaliei la 10 octombrie, insa accidentarea lui s-a agravat.

Becali va fi spectator de lux la Barca - Real: "Voi urmari meciul langa Laporta!"

Pique enerveaza Realul: "Le vom da trei goluri duminica!"

Alarma la Barcelona! Messi se poate RUPE daca joaca cu Real Madrid!

Adio Barca? Fabregas: "As putea ramane la Arsenal pe viata!"

VIDEO Ce super gol a inventat Villa pentru Valencia! Vezi top 5 goluri din Spania!

VIDEO Real Madrid, cel mai bun debut din ultimii 17 ani! Vezi super promo pentru El Clasico!

VIDEO / Vezi cum a fost primit Eto'o la intoarcerea la Barcelona!

VIDEO / Real DELOC galactic! Real 1-0 Racing

Reacția lui Toader, după ce Lazăr și-a depus candidatura pentru șefia Parchetului General