C. Ronaldo: "Marchez cu Barca!" Vezi cum vor sa-l enerveze ultrasii Barcelonei!

Data publicarii: Joi 26 Noiembrie 2009, 11:34
Data actualizarii: Joi 26 Noiembrie 2009, 11:47

Cristiano Ronaldo a primit deja amenintari de la ultrasii Barcelonei!

Starul portughez le-a promis fanilor madrileni dupa meciul de aseara ca va marca in urmatoarea partida - cea de pe Nou Camp, cu Barcelona! Lupta deja a inceput!

Ultrasii Barcelonei, cei din celebrul grup numit Boixos Nois, au anuntat ca  vor sa-l provoace si sa-l supere pe jucatorul de la Real in derby-ul de duminica pentru a-i strica concentrarea!  "Exista un singur Ronaldo si nu e portughez" este refrenul cu care fanii catalani vor sa-l scoata din sarite pe jucator, anunta grupul pe internet.

Cristiano Ronaldo, accidentat la glezna dreapta la finalul lunii septembrie, a rejucat circa 20 de minute in meciul castigat de Real Madrid, scor, 1-0, cu FC Zurich, in Liga Campionilor, informeaza AFP.

Ronaldo, cel mai bun marcator al Realului in Liga Campionilor (4 goluri), a intrat in joc in locul capitanului Raul, in minutul 70, primind ovatii din partea publicului de pe stadionul Santiago Bernabeu.

Numele sau a fost de departe cel mai aclamat de public la prezentarea jucatorilor si alte aplauze a primit si la iesirea la incalzire, in minutul 51.

Cristiano Ronaldo, cel mai scump transfer din istoria fotbalului (94 de milioane de euro), s-a accidentat la meciul cu Olympique Marseille, din 30 septembrie. El a mai jucat cateva minute pentru nationala Portugaliei la 10 octombrie, insa accidentarea lui s-a agravat.

Becali va fi spectator de lux la Barca - Real: "Voi urmari meciul langa Laporta!"

Pique enerveaza Realul: "Le vom da trei goluri duminica!"

Alarma la Barcelona! Messi se poate RUPE daca joaca cu Real Madrid!

Adio Barca? Fabregas: "As putea ramane la Arsenal pe viata!"

VIDEO Ce super gol a inventat Villa pentru Valencia! Vezi top 5 goluri din Spania!

VIDEO Real Madrid, cel mai bun debut din ultimii 17 ani! Vezi super promo pentru El Clasico!

VIDEO / Vezi cum a fost primit Eto'o la intoarcerea la Barcelona!

VIDEO / Real DELOC galactic! Real 1-0 Racing