Barcelona prima infrangere dupa 6 luni cu ultima clasata in Spania! Vezi gafa incredibila a lui Valdes!

Data publicarii: Sambata 21 Februarie 2009, 20:32
Data actualizarii: Duminica 22 Februarie 2009, 08:54

Barcelona a avut parte de un meci nebun de tot in Spania in ultima etapa unde a fost batuta de Espanyol in derbyul catalan, scor 1-2.

Barcelona a suferit prima infrangere dupa 22 de meciuri in Spania. Oamenii lui Guardiola au fost tinuti la zid cu un om in minus pe teren dupa eliminarea lui Keita, insa au fost ingropati mai mult de portarul Valdes!

Barcelona a inceput in forta meciul, Henry in doua randuri si Messi au trecut pe langa gol. Spiritele s-au incins rau de tot in minutul 38 cand Keita a vazut rosu de la arbitrul Delgado Ferreiro dupa o intrare urata la Moises. Jucatorii au pornit un mic razboi pe teren iar Luis Garcia si Eto’o au vazut si ei galben.

Ivan de la Pena a fost calaul Barcelonei: a lovit in doua randuri in minutul 54 cand a deschis scorul si 8 minute mai tarziu cand a profitat de o greseala incredibila a lui Valdes si a facut 2-0. Barcelona a revenit prin Toure care l-a executat sec pe Kameni din careu cu un vole.

Barcelona: Valdes, Alves, Abidal, Pique, Marquez, Toure, Keita, Xavi, Henry, Messi , Eto’o

Espanyol: Kameni, Sergio Sanchez, David Garcia, Jarque, Pareja, Moisés Hurtado, Luis García, Nené, Ángel, De la Peña e Ivan Alonso

Urmatorul meci al Barcelonei e Marti - 24 februarie la 21:45 Live in exclusivitate  pe www.sport.ro:  Lyon - Barcelona

Pentru un clasament detaliat, topul marcatorilor, cote si programul complet, intra acum pe www.sport.ro/livescores