FOTO Arbitră plină de sânge în La Liga! Guadalupe Porras, transportată la spital după ce s-a lovit de o cameră TV în Betis Sevilla - Athletic Bilbao

Guadalupe Porras Athletic Bilbao Betis Sevilla Cuadra Fernandez la liga Spania
Data publicarii: Duminica 25 Februarie 2024, 18:57
Data actualizarii: Duminica 25 Februarie 2024, 19:45

Asistenta partidei nu a mai putut continua pe teren.

Betis Sevilla - Athletic Bilbao, meci început la ora 17:15 în La Liga (3-1 în minutul 75 - UPDATE: acesta a fost și scorul final), a fost întrerupt după ce asistenta Guadalupe Porras s-a lovit teribil de o cameră TV, în primul sfert de oră al partidei.

Arbitra avea fața plină de sânge, s-a prăbușit pe teren și a cerut intervenția medicilor.

Guadalupe Porras nu a mai putut continua partida și a fost transportată la spital.

A fost înlocuită cu al patrulea oficial

”Al patrulea arbitru, Holgueras Castellanos, a trebuit să preia atribuţiile la marginea terenului, în timp ce Guadalupe Porras a fost urcată pe targă şi dusă la spital pentru a-i fi tratată lovitura de la cap.

Centralul Cuadra Fernandez i-a informat imediat pe Manuel Pellegrini şi Ernesto Valverde (n.r. - antrenorii celor două echipe) despre ceea ce s-a întâmplat şi despre decizia luată de a se continua meciul în acel context”, a notat As.