Alerta la Barcelona: Neymar poate rata El Clasico, decisiv pentru titlu, pentru ca si-a legat sireturile la ghete!

Barcelona Neymar Spania
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2017, 10:13
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2017, 10:25

Juventus - Barcelona, in sferturile UEFA Champions League, e marti la ProTV, ora 21:45. Bucurati-va de fotbal!

Catalanii sunt exasperati de arbitrajul lui Jesus Gil, aseara, la meciul cu Malaga. Barcelona a pierdut cu 2-0 si a ratat sansa de a urca, macar provizoriu, pe prima pozitie in clasament.

Vestile proaste nu se opresc aici. Neymar a fost eliminat, pentru doua cartonase galbene, si risca sa rateze meciul cu Real Madrid, de pe 23 aprilie.

Neymar a vazut primul galben in minutul 27, pentru ca s-a legat la sireturi, iar arbitrul a considerat ca e vorba de o tragere de timp.

Al doilea galben, si implicit eliminarea, a venit in minutul 65, pentru un fault tare la Llorente.

Neymar este astfel suspendat pentru cel putin un meci, adica rateaza sigur partida cu Real Sociedad, dar Federatia ar putea prelungi suspendarea la doua jocuri, pentru ca centralul Jesus Gil a notat in raportul de joc faptul ca "in drumul spre vestiare, Neymar a mers la al patrulea arbitru si l-a aplaudat ironic." (Mundo Deportivo)

O suspendare de doua etape ar insemna ca Neymar sa rateze si meciul cu Real Madrid, de pe 23 aprilie.

In clasament, Barcelona e pe locul 2, la trei puncte in spatele Realului, si cu un meci mai mult disputat.