Delir in Spania: "Messi a dat un gol din STRATOSFERA!" Zaragoza 2-4 Barcelona! VIDEO

Data publicarii: Luni 22 Martie 2010, 09:10
Data actualizarii: Luni 22 Martie 2010, 09:13

Messi a reusit inca un hattrick in meciul cu Zaragoza dupa cel cu Valencia din etapa trecuta. Golurile argentinianului si reusita lui Ibrahimovic din penalty au adus 3 puncte importante Barcelonei, care egaleaza in clasament Realul, cu 68 puncte.

Barcelona a inceput in forta meciul cu Zaragoza. Messi a deschis scorul cu capul, in minutul 5 insa pana la pauza nu a mai reusit sa gaseasca drumul spre gol. Din minutul 66 a inceput recitalul.

Messi a dublat  avantajul dupa ce a trecut de toata apararea celor de la Zaragoza.

"Messi a dat un gol din STRATOSFERA", au scris spaniolii de la Sport.

12 minute mai tarziu reseste hattrick-ul. Colunga de la gazde inscrie doua goluri in minutul 85 respectiv 89 insa Ibrahimovici inscrie din penalty in prelungiri si inchide tabela la scorul de 4-2 pentru Barcelona.

Echipele de start:
Barcelona: Valdes; Alves, Milito, Pique, Maxwell; Keita, Busquets, Toure; Pedro, Ibrahimovic si Messi

Zaragoza: Roberto; Diogo, Jarosik, Contini, Ponzio; Arizmendi, Gabi, Edmilson, Eliseu, Ander si Suazo