VIDEO A marcat un hattrick în doar cinci minute și a stabilit un nou record în La Liga, însă a fost lovit de ghinion la finalul meciului

Luis Suarez Almeria la liga Spania
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 20:04
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 20:21

Almeria și Granada s-au întâlnit în etapa a opta din La Liga.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, într-o partidă în care s-a stabilit un nou record în competiția internă.

La pauză, Almeria conducea cu 3-0, după tripla reușită de Luis Suarez în doar cinci minute și 25 secunde, devenind al doilea cel mai rapid jucător care bifează această performanță în istoria La Liga, după Kevin Gameiro, cu patru minute și 45 secunde.

Luis Suarez a ieșit accidentat de pe teren

În minutul 83, jucătorul columbian s-a accidentat, cu fractură de peroneu și a ieșit de pe teren pe targă. La o primă vedere, atacantul ar urma să lipsească între trei și șase luni.

În urma acestui rezultat, Granada și Almeria au rămas pe ultimele două locuri în casamentul La Liga, despărțite de doar două puncte.