ADIOS, CHOLO! Atletico e scoasa din cursa pentru titlu de ultima clasata! Barcelona l-a umilit pe Galca. Barca 5-0 Espanyol, Real 3-2 Valencia, Levante 2-1 Atletico

Barcelona Atletico Madrid la liga Real Madrid Spania Spania
Live Blog

Campionate de 5 Stele

Data publicarii: Duminica 08 Mai 2016, 19:55
Data actualizarii: Duminica 08 Mai 2016, 19:55

Barcelona si Real au ramas in lupta pentru titlu pana in ultima etapa.

19:54 08 May

FINAL!

Barcelona 5-0 Espanyol
Real Madrid 3-2 Valencia
Levante 2-1 Atletico

Atletico este matematic eliminata din lupta pentru titlu, avand 3 punctele in spatele Barcelonei, echipa lui Luis Enrique avand avantajul meciurilor directe.

Lupta se duce in ultima etapa intre Barcelona si Real. Barca joaca la Granada, iar Real la Deportivo. Barcelona are 1 punct peste Real, insa are meciurile directe favorabile. Daca Real nu castiga la Deportivo, Barca e campioana indiferent de rezultat.

Clasament:

1. Barcelona 88p
2. Real Madrid 87p
3. Atletico Madrid 85p

19:45 08 May

Minutul 89: GOOOL! FABULOS!!! Levante, ultima clasata in La Liga, face 2-1 cu Atletico si echipa lui Simeone este iesita din lupta pentru titlu daca nu egaleaza...
Clasamentul in acest moment: 1. Barcelona 2. Real Madrid 3. Atletico

19:38 08 May

Minutul 84: GOOOL! Neymar inscrie din pasa lui Suarez si Barcelona reuseste sa ii dea o manita lui Galca!

19:36 08 May

Minutul 81: GOOOL! Valencia reduce iar din diferenta si daca egaleaza, Real e iesita din cursa pentru titlu!

19:30 08 May

Minutul 74: GOOOL! Rafinha inscrie cel mai usor gol din cariera, dupa ce Pau scapa mingea din maini in 6 metri!

19:17 08 May

Minutul 62: GOOOL! Suarez face dubla si Barcelona e linistita. Merge in ultima etapa sa castige titlul la Granada.

19:14 08 May

Minutul 59: GOOOL! Ronaldo reface diferenta de doua goliri si aduce linistea pe Bernabeu.

19:11 08 May

Minutul 56: GOOOL! Valencia reduce din diferenta si Realul este iar sub presiune!

19:07 08 May

Minutul 52: GOOOL! Suarez inscrie singur cu portarul din pasa lui Messi!!!

18:54 08 May

Minutul 42: GOOOL! Benzema inscris si Real este ca si castigatoare cu Valencia. Presiunea e acum pe Barca si Atletico.

18:31 08 May

Minutul 32: GOOOL! Levante o egaleaza pe Atletico, iar echipa lui Simeone pierde locul 2 in acest moment.

18:26 08 May

Minutul 26: GOOOL! Ronaldo deschide si el scorul pentru Real. Torres, Messi si Ronaldo, golgheterii celor trei echipe implicate in lupta pentru titlu au inscris.
Clasamentul in acest moment: 1. Barcelona 2. Atletico 3. Real Madrid

18:11 08 May

Minutul 10: Barcelona inscrie iar insa golul este anulat pentru off-side! Faza este la limita insa un jucator cazut pe teren pare ca il scoate de off-side pe Messi.

18:08 08 May

Minutul 8: GOOOL! Messi deschide scorul cu un sut superb din lovitura libera!

18:04 08 May

Minutul 2: GOOOL! Atletico dechide scorul pe terenul lui Levante in minutul 2
Clasamentul in acest moment: 1. Atletico 2. Barcelona 3. Real Madrid

18:03 08 May

Au inceput meciurile. Barcelona este la egalitate cu Atletico, si cu un punct peste Real Madrid. Barca trebuie sa castige ca sa ramana pe locul 1

17:20 08 May
18:00 Barcelona - Espanyol