Zicu a dat primul gol la nationala: "Am aratat ca NU suntem la acelasi nivel cu Luxemburg!"

Ianis Zicu Luxemburg nationala romaniei Nationala
Data publicarii: Marti 29 Martie 2011, 23:11
Data actualizarii: Marti 29 Martie 2011, 23:16

ROMANIA 3-1 LUXEMBURG | "Nu suntem la acelasi nivel cu Luxemburg, am aratat-o" - astea au fost cuvintele tuturor jucatorilor dupa meciul castigat cu emotii in fata ultimei clasate din grupa.

Zicu a spart gheata si la nationala. Cel mai bun jucator roman in 2011 a reusit sa marcheze si la prima reprezentativa.

"Luxemburg e un adversar incomod. Nu suntem la acelasi nivel cu Luxemburg, chiar daca am fost luati peste picior", a spus Zicu la TVR dupa meci.

Culmea, Romania a fost egala lui Luxemburg la pauza. Luxemburghezii au deschis scorul si Mutu a egalat un minut mai tarziu, iar cei care au pariat pe un egal la pauza intre Romania si Luxemburg s-au imbogatit.