SUPER FOTO! Imaginea emotionanta de la meciul Romaniei! Ce a facut omul care ne-a EXECUTAT de doua ori imediat dupa ce a dat gol!

Kostas Mitroglou Grecia Romania Nationala
Data publicarii: Sambata 16 Noiembrie 2013, 16:48
Data actualizarii: Sambata 16 Noiembrie 2013, 16:50

► Romania No Mundial! Marti vedem fotbal adevarat: Anglia - Germania, de la 22:00 IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Kostas Mitroglou a marcat de doua ori aseara in poarta Romaniei si poate fi eroul grecilor, care si-au rezervat deja biletele pentru Brazilia.

Mitroglou a deschis scorul in minutul 14 si l-a facut 3-1 in minutul 66, grecii fiind foarte aproape de o calificare la turneul final.

Imediat dupa primul gol, Mitroglou s-a dus la Salpingidis, cel care i-a pasat superb peste intreaga aparare romana. Romanii acuza offside, insa asta mai conteaza mai putin.

Mitroglou n-a trecut prin cele mai fericite momente in cariera sa iar dubla din baraj poate reprezenta un nou  inceput pentrul. Mitroglou si-a inceput cariera in Germania, la Monchengladbach si era unul dintre cei mai tari pusti din Bundesliga, cu 14 goluri in sezonul 2006-2007. A plecat apoi la Olympiacos, club care l-a imprumutat in 2011 si 2012 pentru ca atacantul nu era pe placul antrenorului Ernesto Valverde. Acum e atacantul principal al echipei si a ajuns la 41 de goluri in 84 de partide. Cota lui Mitroglou este de 4,5 milioane de euro, dar o calificare la Cupa Mondiala l-ar aduce in vizorul fortelor din Europa. Mitroglou are 25 de ani!