VIDEO S-au distrat cu noi! Cum a pierdut România la juniori în minutul 90+4 împotriva Arabiei Saudite

Turneul Celor 6 Natiuni Arabia Saudita Echipa Nationala Ion Marin Nationala Under 16 Nationala
Data publicarii: Vineri 06 Mai 2022, 10:04
Data actualizarii: Vineri 06 Mai 2022, 10:06

Echipa națională Under 16 este pregătită de Ion Marin și a debutat cu o înfrângere la Turneul celor 6 Națiuni.

România Under 16, antrenată de Ion Marin, a pierdut joi meciul de debut de la Turneul celor 6 Națiuni, 1-2 cu Arabia Saudită la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia.

Tinerii ”tricolori” au deschis repede scorul, prin Dima (minutul 2), dar saudiții au egalat în minutul 69 (Alshamrani) și au dat lovitura în prelungiri, când Alyuhaybi i-a ridiculizat pe fundașii noștri și a înscris golul victoriei în minutul 90+4.

Site-ul oficial al FRF precizează că partida a beneficiat și de arbitraj VAR, fiind una dintre partidele amicale selectate de Comisia Centrală a Arbitrilor pentru ultima etapă în pregătirea oficialilor de joc.