”S-a văzut asta”. Adrian Mutu a tras o concluzie după ce l-a văzut pe Ianis Hagi în Kosovo - România

Adrian Mutu Ianis Hagi kosovo - romania Romania Nationala
Data publicarii: Sambata 17 Iunie 2023, 00:29
Data actualizarii: Sambata 17 Iunie 2023, 00:29

Kosovo și România au remizat la Pristina, scor 0-0, un rezultat bun pentru ”tricolori” în economia calificării la EURO 2024.

Meciul cu Kosovo a marcat și revenirea lui Ianis Hagi pe teren pentru naționala României

Mijlocașul a fost trimis pe teren în minutul 86, în locul căpitanului Nicolae Stanciu, la scorul 0-0. Ultima dată, Ianis a jucat pe 14 noiembrie 2021 pentru naționala României, în victoia cu Liechtenstein, scor 2-0, din preliminariile Mondialului din Qatar

Adrian Mutu a tras primele concluzii după ce l-a văzut pe fiul lui Gică Hagi în teren pentru echipa națională.

Adrian Mutu, despre Ianis Hagi: ”A intrat cu poftă de joc”

„A intrat cu poftă de joc, s-a văzut. Acum nu știu care sunt discuțiile între Ianis Hagi și Edi Iordănescu, cert este că cei care au intrat au răspuns bine, au arătat că nu contează cât joacă ci calitatea minutelor pe care le joacă.

Jocul e din ce în ce mai bun. Chiar dacă în seara asta nu a fost cel mai bun joc al nostru, poate și din cauza faptului că terenul era cum era. Urmează un joc foarte important cu Elveția, avem trei puncte peste Irasel, dar pe hârtie, la următorul meci, suntem outsideri”, a spus Adrian Mutu, la Antena 1.