Data publicarii: Marti 18 Iunie 2019, 21:33
Data actualizarii: Marti 18 Iunie 2019, 21:38

Romania - Croatia 4-1, la EURO U21. Puscas, Ianis Hagi, Tudor Baluta si Adi Petre au marcat golurile Romaniei. Vlasic a punctat pentru croati.

Romania U21 a debutat cu o victorie senzationala la turneul final al EURO Under-21. Nationala de tineret s-a impus cu 4-1 in fata Croatiei, cu golurile marcate de George Puscas (penalty), Ianis Hagi, Tudor Baluta si Adi Petre. Romania a marcat cate doua goluri pe repriza. Vlasic a punctat pentru croati.

Tudor Baluta, omul meciului

Tudor Baluta a fost declarat omul meciului de englezii de la WhoScored. Acestia i-au acordat cea mai mare nota: 8.7. George Puscas a primit 7.9, Cristi Manea 7.6, iar Ianis Hagi 7.3.

• ROMANIA - CROATIA 4-1 la EURO U21 | Cine a fost omul meciului! Omul de fier al lui Radoi a controlat jocul timp de 90 de minute! NOTELE PRIMITE DE ROMANI

De la croati, Vlasic a avut cea mai mare nota, 7.3. Portarul Posavec a primit 4.9.