Mutu ii lauda pe pustii EROI de la Romania U17: "Sa fie lasati in pace, sa nu-si piarda capul cum am facut-o eu!"

Data publicarii: Marti 29 Martie 2011, 23:40
Data actualizarii: Marti 29 Martie 2011, 23:48

Mutu ii felicita pe pustii de la Romania U17, care au prins Europeanul din acest an.

Mutu le transmite jucatorilor de la U17 sa nu-si piarda capul asa cum a facut-o el si sa aiba grija.

"Pot sa-si piarda capul, cum am facut-o si eu de multe ori si asa nu ar mai juca nicio campanie de calificare la nationala mare. Trebuie sa fie lasati in pace", a spus Mutu dupa meciul cu Luxemburg.

Sursa FOTO: ProSport.

Romania U17 s-a calificat dramatic la Euro dupa ce a invins-o pe Ungaria cu 2-1.

Romania a deschis scorul in minutul 2 prin Steliano Filip si l-a majorat in minutul 34 prin stelistul Iulian Rosu, care a marcat un gol superb (vezi aici povestea jucatorului care va da probe la Barcelona).

Ungaria a revenit in meci in minutul 75, prin Szécsi, iar totul se putea destrama in ULTIMUL minut, cand Branescu a aparat un penalty in fata aceluiasi Szécsi. Vezi aici povestea noului Buffon al lumii, Branescu.