Dumitru Dragomir nu vrea să-l mai vadă la națională: ”Dacă mai e titular, nu mă mai uit la niciun meci”

Dumitru Dragomir Romania România - Kosovo Nationala Dumitru Dragomir
Data publicarii: Joi 14 Septembrie 2023, 09:49
Data actualizarii: Joi 14 Septembrie 2023, 09:57

România a câștigat cu emoții meciul cu Kosovo, scor 2-0, cu două goluri marcate târziu.

Chiar dacă au evoluat mai bine de o repriză în superioritate numerică, ”tricolorii” au tremurat pentru victorie pe Arena Națională. Nicolae Stanciu a ratat un penalty, dar și-a luat revanșa reușind să deschidă scorul în minutul 83, cu un șut care l-a lăsat ”mască” pe portarul advers.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90+3 de Valentin Mihăilă, iar România a revenit pe locul doi în Grupa I, cu patru etape înainte de finalul campaniei de calificare.

Dumitru Dragomir: ”Edi a îndreptat lucrurile pe traseu”

Edi Iordănescu a început meciul cu George Pușcaș din postura de titular. Rezervă la începutul partidei, Denis Alibec a fost introdus în joc la pauză și a reușit să-și creeze două ocazii periculoase de a înscrie.

Dumitru Dragomir nu vrea să-l mai vadă pe Pușcaș (27 de ani) titular la echipa națională. ”Nu mă mai uit la niciun meci”, amenință fostul șef al LPF.

„Chiar dacă a greșit-o Edi, a mermelit-o pe traseu. A îndreptat lucrurile pe traseu. Dacă îl ții pe Alibec rezerva lui Pușcaș, nu mă mai uit la niciun meci toată viața mea, la echipa națională”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.ro.

George Pușcaș are 38 de meciuri la echipa națională, pentru care a marcat, de-a lungul timpului, zece goluri. La echipa de club nu a prins niciun minut în acest sezon, fiind rezervă neutilizată atât în campionat, cât și în Cupa Italiei.