Cosmin Moti, ACID dupa eliminarea nationalei! Pe cine a gasit vinovat fundasul lui Ludogorets pentru infrangerea de la Reykjavik: "A fost greseala lui"

Echipa Nationala Cosmin Moti Mario Camora Mirel Radoi Nationala Cosmin Moti, ACID dupa eliminarea nationalei! Pe cine a gasit vinovat fundasul lui Ludogorets pentru infrangerea de la Reykjavik: ,,A fost greseala lui''
Data publicarii: Vineri 09 Octombrie 2020, 10:24
Data actualizarii: Vineri 09 Octombrie 2020, 10:47

Nationala Romaniei a fost invinsa de Islanda in semifinala barajului pentru Euro 2020, scor 1-2, iar reprosurile la adresa 'tricolorilor' nu se mai opresc.

De aceasta data, a venit randul lui Cosmin Moti sa ii critice pe fotbalistii lui Mirel Radoi, fundasul central care a adunat 15 selectii in tricoul Romaniei gasindu-l 'tap ispasitor' pentru infrangerea de la Reykjavik pe debutantul Mario Camora.

Intr-un interviu acordat pentru GSP.ro, fostul fundas al lui Dinamo a declarat ca ,,A fost greseala lui Camora, asta e parerea mea. La golul 1 nu a intampinat adversarul, la al doilea l-a scos din ofsaid. E normal intr-un fel, pentru ca e primul meci al lui la echipa nationala, a fost si un pic de presiune pe umerii lui”.

Totodata, fundasul bulgarilor de la Ludogorets a comentat si schimbarile facute la pauza de Radoi, dar si evolutia fundasilor centrali, Burca si Balasa: „Era normal ca Radoi sa schimbe ceva la pauza. Era 2-0 pentru adversari. Din pacate, nu s-a schimbat nimic in joc cu intrarea celor 3. Am fost la fel de apatici. Balasa si Burca au jucat bine. Nu stiu daca li se poate reprosa ceva. N-au gresit la niciunul dintre goluri'', a declarat Moti.

Mario Camora este primul fotbalist naturalizat din istoria nationalei Romaniei.

Islanda va intalni Ungaria in finala barajului de calificare pentru Euro 2020, turneu la care si Bucurestiul va gazdui 4 meciuri, 3 din grupe si o optime de finala.