Ce a remarcat Gică Popescu după prima repriză din România - Columbia

Gica Popescu România - Columbia Nationala Gică Popescu
Data publicarii: Marti 26 Martie 2024, 22:47
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2024, 23:02

România - Columbia, meci amical jucat marți seară la Madrid.

La pauza meciului amical jucat marți seară în Spania, James Rodriguez și colegii lui conduceau cu 2-0, după ce au controlat autoritar partida. Fostul căpitan al naționalei, Gică Popescu, acum președinte la Farul Constanța, a remarcat faptul că încleștarea cu naționala Columbiei a venit la timpul potrivit.

Popescu și-a argumentat discursul.

"O repriză dominată cap-coadă de Columbia, aparent mult mai proaspeți adversarii noștri. Au fost în controlul mingii, au jucători de foarte mare calitate. Domină mijlocul terenului, sperăm să avem o altă reacție. Dacă vom juca cum am făcut-o în prima repriză, vom mai primi goluri.

Mă așteptam să vină o echipă care să ne arate și punctele slabe. Iată că atunci când jucăm cu echipe mai valoroase, vedem și punctele mai puțin bune ale nostre.

Sunt convins că se vor face schimbări, sper să întoarcă fața jocului. Nu e binevenită o înfrângere la scor, dar astfel de meciuri sunt mult mai bune acum, cu trei luni înainte de Campionatul European", a declarat Gică Popescu, la televiziunea Antena 1.

România - Columbia, de la 21:30, meci amical în Madrid

România: Moldovan - Rațiu, Drăgușin, Burcă, Opruț - Stanciu, M. Marin, R. Marin - Moruțan, Alibec, Mihăilă

Rezerve: Niță, Aioani, Manea, Nedelcearu, Cicâldău, Pușcaș, Hagi, Drăguș, Man, Racovițan, Sorescu, Olaru, Coman, Șut, Tănase

Selecționer: Edi Iordănescu