Romania are golgheteri noi! Andone si Bicfalvi, cate doua goluri pentru nationala! Echipa folosita de Tata Puiu la amicalul ASCUNS de azi

Data publicarii: Sambata 06 Iunie 2015, 12:05
Data actualizarii: Sambata 06 Iunie 2015, 13:02

Romania se pregateste pentru meciul cu Irlanda de Nord care poate aduce calificarea nationalei la EURO 2016!

Jucatorii convocati de Anghel Iordanescu pentru stagiul de pregatire din aceasta saptamana, dinaintea partidei cu Irlanda de Nord, au disputat astazi un meci de verificare

Jucatorii au invins-o, la Centrul de Fotbal Mogosoaia, pe Metaloglobus, echipa din Liga 3, cu scorul de 5-0 (4-0).

Echipa trimisa pe teren de Anghel Iordanescu a fost urmatoarea:

Tatarusanu - Sapunaru, Moti, Chiriches, Sepsi - Grigore, Pintilii - Maxim, Bicfalvi, Bumba - Andone

Din minutul 3, echipa Romaniei a condus cu 1-0 prin golul marcat de Florin Andone. In minutul 13, Maxim a inscris pentru 2-0 dupa assistul lui Andone, pentru ca, in minutul 16, acelasi Andone sa reuseasca ”dubla”, din pasa lui Maxim, si sa duca scorul la 3-0. In minutul 27, Bicfalvi a facut 4-0 la finalul unei actiuni in care ”tricolorii” au pasat numai din prima.

La pauza, au fost cinci inlocuiri in echipa Romaniei: au intrat Vatajelu (in locul lui Sepsi), Papp (Sapunaru), Hoban (Moti), Florin Tanase (Andone), Lung jr. (Tatarusanu). in partea secunda, Tatarusanu a aparat poarta lui Metaloglobus.

In minutul 60, Bicfalvi a reusit si el ”dubla” pentru 5-0, assist Maxim.

Ultima inlocuire in echipa Romaniei, in minutul 67: Alexandru Paun (jucator din lotul U21 chemat pentru acest joc alaturi de Florin Tanase) a intrat in locul lui Bumba.

De luni, 8 iunie, ”tricolorii” vor fi in formula completa pentru pregatirea meciului cu Irlanda de Nord.

Sursa: frf.ro