„Nu înțeleg nimic din ce vorbește el!” Starul lui FC Liverpool a făcut o declarație inedită după meciul cu Rangers

FC liverpool Darwin Nunez rangers Liga Campionilor
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 05 Octombrie 2022, 15:04
Data actualizarii: Miercuri 05 Octombrie 2022, 15:05

FC Liverpool și Rangers s-au întâlnit în runda a treia a grupelor UEFA Champions League, scor 2-0.

„Cormoranii” au bifat a doua victorie consecutivă în grupele UEFA Champions League, datorită golurilor înscrise de Alexander-Arnold, în minutul 7, și Mohamed Salah, din penalty, în minutul 53. Deși în grupele Champions League se află pe locul al doilea, FC Liverpool nu o duce la fel de bine în campionat, acolo unde se află pe locul 9, având doar 10 puncte obținute în 7 meciuri jucate.

În duelul de pe Anfield de marți seară, Darwin Nunez (23 ani), jucătorul în schimbul căruia vicecampioana Angliei a plătit 75 de milioane de euro și care poate deveni cel mai scump transfer din istoria „cormoranilor” dacă se ating bonusurile de performanță, a avut o prestație ștearsă.

Darwin Nunez recunoaște: „Nu înțeleg nimic, sincer!”

Atacantul uruguayan a jucat 80 de minute, însă nu a reușit să se facă remarcat, fiind și ținta criticilor. Fotbalistul nu a reușit să se adapteze așa cum sperau conducătorii englezi. Darwin Nunez a vorbit la finalul partidei, dezvăluind că limba engleză nu este punctul său forte.

„Sincer, din discuțiile pe care le are (n.r. Klopp) eu nu înțeleg nimic. Îi întreb pe colegii mei ce zice. Dar ne cere să facem lucrurile cât mai simple”, a dezvăluit Nunez citat de Mundo Deportivo

• 70 de milioane de euro este cota lui Darwin Nunez conform Transfermarkt.
  • 8 meciuri a jucat în tricoul lui FC Liverpool, având două goluri marcate și un assist.