VIDEO | Spectacol facut de Ajax in Champions League! Jucatorii olandezilor au marcat doar goluri de generic

ajax Champions League goluri spectaculose Midtjylland Liga Campionilor VIDEO | Spectacol facut de Ajax in Champions League! Jucatorii olandezilor au marcat doar goluri de generic
Data publicarii: Joi 26 Noiembrie 2020, 09:29
Data actualizarii: Joi 26 Noiembrie 2020, 09:48

Ajax s-a impus cu 3-1 pe teren propriu, impotriva lui Midtjylland, intr-un meci din etapa a patra din Champions League.

Jucatorii oladezilor au facut instructie cu danezii si au marcat doar goluri de generic. Gravenberch a deschis scorul in minutul 47 cu un sut superb la vinclu din afara careului.

Trei minute mai tarziu, dupa o faza frumos construita de jucatorii lancierilor, Mazraoui a primit o pasa in interiorul careului si a finalizat cu un sut pe jos.

Brazilianul David Neres a marcat ultimul gol al lui Ajax in minutul 66 dupa ce a preluat o pasa de la Traore si a sutat din marginea careului cu stangul, fara nicio speranta pentru portarul lui Midtjylland.

Danezii au punctat din lovitura de la 11 metri prin Mabil, in minutul 80, dar soarta meciului nu a putut fi schimbata, iar Ajax a castigat cu 3-1.

Ajax Amsterdam ocupa locul 2 in grupa D Champions League cu 7 puncte, fiind la egalitate cu Atalanta, dar cu un golaveraj mai bun. Liverpool este lider cu 9 puncte, iar Midtjylland ocupa ultima pozitie fara niciun punct.