Luis Enrique Barcelona Pique Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 24 Februarie 2016, 18:24
Data actualizarii: Miercuri 24 Februarie 2016, 18:31

CLICK AICI PENTRU GOLURILE LUI MESSI IN ARSENAL 0-2 BARCELONA

window.onload = function(){window.parent.CKEDITOR._["contentDomReadyarticle_headline"]( window );}

Luis Enrique l-a sfatuit pe Pique sa primeasca un cartonas galben in finalul meciului cu Arsenal, pentru a fi suspendat la partida retur.

Fundasul Barcelonei era la un galben de suspendare, iar Pique a vrut sa fie sigur ca il are la dispozitie pe Pique in primul meci din sferturi.

Scena s-a petrecut imediat dupa golul de 2-0, marcat de Messi ('83). La doar un minut dupa asta, Pique a facut un fault dur si vazut cartonasul galben.

Barcelona a castigat cu 2-0 super meciul de pe Emirates si este mare favorita pentru calificarea in sferturi. Returul se joaca pe 16 martie.