VIDEO - 5 goluri la Madrid

Data publicarii: Marti 20 Februarie 2007, 23:52
Data actualizarii: Marti 20 Februarie 2007, 23:52
VICTORIE LA LIMITA PENTRU REAL MADRID

Real Madrid au primit aseara, in direct la Pro TV, vizita lui Bayern Munchen, in prima faza a optimilor Ligii Campionilor.
Madrilenii au aratat mai bine inca de la inceput si au reusit sa deschida scorul inca din minutul 10, prin nemuritorul Raul care a ajuns astfel la golul 55 in Liga.
Nemtii si-au revenit repede si in minutul 24, Lucio a lovit perfect cu capul o centrare venita de la peste 35 de metri dintr-o lovitura libera, insa motivarea echipei spaniole s-a vazut iar Capello conducea la pauza cu 3-1 dupa cate o reusita a varfurilor Raul si Van Nistelroy.
Chiar daca au continuat sa preseze, madrilenii n-au mai reusit decat o bara, prin David Beckham iar in minutul 88, Van Bommel a inchis tabela cu un sut puternic de la 18 metri. Astfel, Real Madrid 3 - 2 Bayern Munchen, iar Capello va putea rasufla usurat doar dupa returul de peste 2 saptamani.