Vestea asteptata cu sufletul la gura de milioane de fani! Messi a facut astazi ultimele teste medicale si a aflat care este starea accidentarii! Comunicatul dat de Barcelona:

Lionel Messi Barcelona Champions League Liga Campionilor PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 11 Aprilie 2013, 15:15
Data actualizarii: Joi 11 Aprilie 2013, 22:16

Dupa o perioada in care situatia lui Messi era incerta, acum totul pare sa se fi rezolvat.

Barcelona a trecut de PSG in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, insa cu ce pret? - asta a fost intrebarea care s-a putut citi pe buzele milioanelor de fani din intreaga lume, dupa ce Messi a fost nevoit sa forteze si sa intre accidentat pe teren pentru a-si salva echipa.

Barcelona a anuntat insa astazi ca accidentarea starului argentinian nu s-a agravat in urma meciului de aseara, acesta efectuand astazi mai multe teste medicale pentru a vedea starea exacta.

"Examenele medicale efectuate astazi au confirmat ca accidentarea lui Messi nu s-a agravat. Jucatorul isi va continua programul de recuperare prevazut, dar nu se poate spune cant timp va fi indisponibil.", se arata in comunicatul oficial lansat de Barcelona.

Messi a intrat pe teren in minutul 61 al meciului cu PSG, la scorul de 0-1, si a intors soarta partidei, fiind cel care a creat faza din care Pedro a egalat.