Tata Martino a fost 'intepat' de jucatori dupa meci! "Nu am inteles asta!" Ce urmeaza la Barca:

Tata Martino Andres Iniesta Barcelona Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 10 Aprilie 2014, 08:59
Data actualizarii: Joi 10 Aprilie 2014, 09:16

► Meci cu visele pe masa: Sevilla – Porto, joi 22:00, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo!

Barcelona a pierdut la Madrid cu 0-1 returul sferturilor de finala ale Ligii. Atletico a inscris prin Koke in min. 5, un gol care a transat calificarea in semifinale.

Iniesta era la momentul recordului: 500 de partide in tricoul Barcei, insa a fost schimbat pe final, in min. 72. Mutarea a surprins, de vreme ce era destul de evident ca Barca are nevoie de o mai mare forta la mijloc, cat si de mingi bune in fata.

"Primele 20 de minute n-am pus prea mari probleme. Ei au jucat mai bine si s-au calificat meritat. Am visat mult aceasta calificare, am fost entuziasmati, credeam in noi. Si ei au avut incredere mare, ne-au depasit in unele momente si s-au calificat.

M-a surprins schimbarea, nu ma asteptam la asta, insa e decizia antrenorului si trebuie respectata.

Durerea e astazi, maine, dar asa este in sport, in fotbal. Trebuie sa avem incredere in noi, mai avem de luptat in campionat si in cupa", a spus Andres Iniesta dupa meci.

Mijlocasul catalanilor a fost inlocuit in min. 72 cu Pedro Rodriguez.