Stefan Radu bayern Lazio Lewandowski Liga Campionilor Stefan Radu l-a pus la pus la punct pe Lewandowski! Cum a intervenit in careu fundasul roman in fata MASINARIEI de la Bayern
Data publicarii: Joi 18 Martie 2021, 00:10
Data actualizarii: Joi 18 Martie 2021, 00:15

Bayern a castigat returul din optimile UEFA Champions League, impotriva lui Lazio, scor 2-1

In tur, bavarezii s-au impus cu 4-1 si aveau prima sansa la calificare. Stefan Radu a bifat meciul cu numarul 400 pentru Lazio in toate competiile si a avut o evolutie buna cu nemtii, chiar daca echipa lui a pierdut.

In minutul 10 al intalnirii, la scorul de 1-0 pentru nemti, dupa ce Lewandowski deschiseze scorul din lovitura de la 11 metri, romanul a avut o interventie incredibila la faza dificila creata de Bayern

Radu a pierdut mingea dupa ce jucatorii bavarezii au facut pressing agresiv. Totusi, romanul a reusit sa il blocheze pe atacantul polonez, care sutase amenintator din 10 metri.

Chiar si asa, pentru Lazio era aproape imposibil sa obtina calificarea in sferturi si a fost invinsa cu 2-6 la general.