Show la ”masa bogaților”! 18 goluri s-au înscris în turul sferturilor UEFA Champions League

uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2024, 23:59
Data actualizarii: Joi 11 Aprilie 2024, 01:12

Sferturile UEFA Champions League au avut loc marți și miercuri.

Marți, Arsenal și FC Bayern s-au duelat pe ”Emirates”. La capătul celor 90 de minute, ”tunarii” și ”bavarezii” au încheiat partida la egalitate, scor 2-2, iar bătălia finală pentru un loc în semifinalele competiției se va da pe ”Allianz Arena”, în Germania, în returul sferturilor.

În aceeași zi, Real Madrid și Manchester City au oferit un spectacol de neuitat pe ”Santiago Bernabeu”. Cu două răsturnări de scor, tabela de marcaj a indicat la finalul partidei 3-3, iar show-ul va continua pe ”Etihad”, în retur.

Miercuri, Paris Saint-Germain a primit vizita celor de la FC Barcelona pe ”Parc des Princes”. Catalanii au ieșit învingători, după ce s-au impus cu 3-2, și au prima șansă pentru calificarea în semifinale.

Tot miercuri, Atletico Madrid, club la care este legitimat și românul Horațiu Moldovan, a învins-o pe Borussia Dortmund pe ”Civitas Metropolitano” cu 2-1, dar chiar și așa, va avea viață grea în retur pe ”Signal Iduna Park”.

În total s-au înscris 18 goluri în cele patru dueluri din turul sferturilor UEFA Champions League.