Sergio Ramos = CALIFICARE! Spaniolul, 'talisman' pentru Real Madrid in Champions League! Recordul madrilenilor cu capitanul pe teren

Sergio Ramos la liga Real Madrid ucl Liga Campionilor Sergio Ramos=CALIFICARE! Recordul obtinut de Real Madrid cu fundasul spaniol in teren
Data publicarii: Miercuri 17 Martie 2021, 00:30
Data actualizarii: Miercuri 17 Martie 2021, 01:32

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala UEFA Champions League, dupa ce a trecut de Atalanta cu 4-1 la general.

In tur, 'Los Blancos' au castigat cu 1-0 si erau marii favoriti la calificare. Benzema a deschis scorul in minutul 34 din pasa lui Modric. Vinicius a scos o lovitura de la 11 metri, iar Ramos a marcat in minutul 60 de la punctul cu var. Muriel a inscris superb din lovitura libera in minutul 82 pentru 2-1. Real Madrid nu i-a acordat nicio sansa Atalantei si 2 minute mai tarziu, la putin timp dupa ce a fost introdus pe teren, Asensio a inscris pentru 3-1 si a inchis tabela.

Dupa aceasta calificare, Sergio Ramos a iesit din nou in evidenta. Real Madrid nu a mai fost eliminata din Champions League cu capitanul ei in teren din 2015, cand a fost data afara de catre Juventus in semifinalele competitie, scor 3-2 la general.