Scandalul MONSTRU facut de fanii Barcei se poate muta la Munchen: Bayern a avut doua PENALTY-uri neacordate! Pique si Alexis au jucat handbal in careu: FOTO

Barcelona Alexis Sanchez Bayern Munchen Champions League Gerard Pique Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 24 Aprilie 2013, 10:55
Data actualizarii: Miercuri 24 Aprilie 2013, 10:57

►Chelsea ataca FINALA! Basel - Chelsea, joi 22:00 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Fanii Barcelonei au facut un scandal monstru la finalul partidei pierdute de echipa loc cu 4-0 pe terenul lui Bayern, acuzand faptul ca nemtii au inscris cel putin doua goluri neregulamentare.

Desi reluarile le dau dreptate, aratand ca doua dintre reusitele echipei lui Jupp Heynckes au venit in urma unei pozitii de ofsaid si a unui fault clar la Jordi Alba, aceleasi reluari spun ca scorul ar fi puttu fi mai drastic, Bayern avand nu mai putin de doua penalty-uri clare.

Prima faza controversata s-a petrecut in minutul 15 al partidei, la scorul de 0-0, atunci cand Pique a respins cu mana un sut al lui Lahm, sut ce se ducea cu o viteza ametitoare catre poarta lui Valdes.

A doua faza a avut loc tot in prima repriza, in minutul 30, in urma unui corner batut in careul Barcei. Mingea l-a lovit cat se poate de clar in brat pe Alexis, insa arbitrul, mascat, a lasat jocul sa continue.